KADININ ELİ DEĞERSE... DÜNYA KADINLAR GÜNÜ...08.03.2010

KADININ ELİ DEĞERSE... DÜNYA KADINLAR GÜNÜ...08.03.2010
Yayınlanma Tarihi : 10.02.2015

Kadının eli değerse...

8 Mart  Dünya Kadınlar günü "Kadın'ın Eli Değerse" sanatsal etkinliğimiz, Bursa Türk Alman Kültür Derneği ve Bursa Nar Seramik & Sanat Grubu katılımları ile Bursa Büyüıkşehir Belediyesi destekleriyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde 8 Mart 2010 Pazartesi günü saat 12:00 yapılmıştır. 

Bursa Türk Alman  Derneği desteği ile yapılan bu etkinlik Şahin Vedat Bursa Nar Seramik & Sanat grubu'nun canlı performanslarıyla Bursa için yeni bir aydınlık, yeni bir yol yaratacak ve Bursa'nın tek kadın milletvekili Canan Candemir Çelik ile Bursa'lı bir çok başarılı kadının bu şehir için anıt olarak sergilenecek olan el izlerini ölümsüzleştirecektir. 

Şehrimizin kozmopolitik yapısı içerisinde Türk ve Alman dostluğunun pekiştirilmesi ve bir çok yeniliğe adım atılabilmesi için kadını ve sanatı ön plana çıkaran bu etkinlik şehrimize kadın elleriyle yeni bir imza atılmıştır.

Etkinliğimizde Almanya Federal Cumhuriyeti Bursa Fahrikonsolsu Sayın Sibel Cura ÖLÇÜOĞLU bir konuşma yaparak iki kültürün 8 Mart Dünya Kadınlar günü'nde sanat ile birleşirildiğini vurguladı.

Etkinliğimizin sonunda iki ülkenin başarılı kadınlarının günün anısına çamur plakalar üzerine alınan el izleri ile ölümsüzleştirilmiştir. Bursa Büyükşehir Belediyesinin tarafımıza tahsis edeceği şehrin bir alanında anıt olarak sergilenecektir.

 

 

FOTO GALERİ

DİĞER AKTİVİTELER