ÇOĞRAFYA

Bursa 40 derece boylam ve 28 - 30 derece enlem daireleri arasında Marmara Denizinin güneydoğusunda yer alan, toplam il nüfusu 2014 Yılı Genel Nüfus Tespit sonuçlarına göre 2.787.539 ile Türkiye'nin 4. büyük kentidir.
Bursa ili doğuda Bilecik, Adapazarı, kuzeyde İzmit, Yalova, İstanbul ve Marmara Denizi, güneyde Eskişehir, Kütahya, batıda Balıkesir illeriyle çevrilidir.

Denizden yüksekliği 100 metre olan Bursa, genelde ılıman bir iklime sahiptir. Ancak, iklim bölgelere göre de değişiklik göstermektedir. Kuzeyde Marmara Denizinin yumuşak ve ılık iklimine karşılık güneyde Uludağ'ın sert iklimi ile karşılaşılmaktadır.

İlin en sıcak ayları Temmuz - Eylül, en soğuk ayları ise Şubat - Mart'tır. 52 yıllık gözlem süresi itibarı ile yıllık ortalama yağış miktarı 706 mm.dir. İlde ortalama nispi nem % 69 civarındadır.

İlin yüzey şekilleri, birbirlerinden eşiklerle ayrılmış çöküntü alanlarıyla, dağlar halindedir. Çöküntü alanlarının başlıcalarını İznik ve Uluabat gölleriyle Yenişehir, Bursa ve İnegöl ovaları oluşturmaktadır.

Toplam yüzölçümü 10.891 km olan Bursa ili topraklarının % 17 sini ovalar oluşturmaktadır. 

EĞİTİMLERİMİZ

Almanca Dil Eğitimi
Almanca Dil Eğitimi Standart almanca dil eğitimlerimizi farklı gün ve saat alternatifleriyle sunmaktayız. Devamı >>
Aile Birleşimi Dil Eğitimi
Aile Birleşimi Dil Eğitimi Federal Almanya Hükümeti aile birleşimi ile ilgili yapılan vize başvurularında yasal esasları değiştirdi. Aile birleşimi kapsamında bundan böyle A.1 sertifikası belgelenmek zorundadır. Devamı >>
Yaz Dönemi Almanca Dil Eğitimi
Yaz Dönemi Almanca Dil Eğitimi 2017 Yaz dönemi Almanca Dil Eğitimi detaylı bilgi için tıklayınız... Devamı >>