2. BAHAR ŞENLİĞİ...29.05.2010

2. BAHAR ŞENLİĞİ...29.05.2010
Yayınlanma Tarihi : 13.02.2015

Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi, Bursa Türk Alman Kültür Derneği, Robert Bosch Stiftung, İstanbul Goethe Enstitüsü ve Nestle katkılarıyla hayata geçirilen "2. Bahar Festivalinde; Özel Tan Okulları, Atatürk Anadolu Lisesi, Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi, Özel Mavi Dünya Koleji, Özel Çakır İlköğretim Okulu, Özel Tunçsiper Okulları, Özel Kültür Okulları, Bursa Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Polis Koleji, Özel TED Bursa Koleji ve Bursa Anadolu Lisesi  özel etkinliklerle festivale renk kattı. Merinos Parkı'nda eğlenceli anlara sahne olan etkinlikte, Bursa'daki Türk okul orkestraları Almanca şarkılar seslendirdi. Almanca müzik yarışmasında birbirinden güzel eserleri söyleyen orkestralar, bahar neşesini doruğa çıkardı.

Okulların açtıkları stantlar, vatandaşları bilgilendirirken, şenliğe katılan öğrenciler ve velileri de güneşli günün keyfini çıkardı. Küçük öğrencilerin, şarkıcı Uwe Kind'in şarkıları eşliğinde gösteriler sunduğu programda, Türk ve Alman oyunları da çocukları doyasıya eğlendirdi. Çuval yarışmasında birinci olmak için ter döken çocukların yanı sıra yumurta boyayarak yeteneklerini sergileyen ve yüzleri boyanan öğrenciler de renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin hazırladığı Alman yemekleri ise festivale lezzet kattı. 

Alman kültür ile ilgili Bursa'da yapılan çalışmaların sergilendiği organizasyonda, aktif bir biçimde çalışan öğretmenlerin başarıları ve ikinci yabancı dil olarak sıklıkla tercih edilen Almanca'nın keyifle öğretilebileceği de gözler önüne serildi. 

FOTO GALERİ

DİĞER AKTİVİTELER